Logo kliniki aborcyjnej

Tabletki poronne

Tabletki poronne często nazywane są tabletkami wczesnoporonnymi. Popularna metoda aborcji farmakologicznej, która powoduje usunięcie ciąży poprzez obumarcie rozwijającego się płodu i jego wydalenie dzięki skurczom macicy. Tabletki wczesnoporonne w bardzo wielu krajach są niedostępne, dotyczy to również Polski, czy Czech. Zastanawiasz się co charakteryzuje tabletki poronne, jak jest ich cena i dlaczego są wybierane? W dalszej części odpowiadamy!

Tabletki poronne cena - tabletki wczesnoporonne

Tabletki poronne cena

Warto pamiętać, że dostępność pigułek aborcyjnych w Polsce niewiele się zmieniła na przestrzeni lat; nadal są niedostępne w aptekach. Nie wpływa to na fakt, że kobiety z Polski i tak kupują je przez internet. Cena internetowa tabletek poronnych to w przybliżeniu 500-1000 zł. Często jednak cena jest zawyżana i może dojść do kilku tysięcy złotych! Należy pamiętać, że zamawiając internetowo nigdy nie mamy 100% pewności co do pochodzenia i składu tabletek!

Jak działają tabletki wczesnoporonne?

W zależności od tego, jakie tabletki wybierzesz, należy je stosowanie tabletek poronnych odbywa się dopochwowo lub doustnie. Przeczytanie dołączonej instrukcji użytkowania, jest to wręcz nieodłączny element. Pigułki aborcyjne powodują wydalenie zarodka z macicy. Objawy następują po 4-12 godzinach od przyjęcia drugiej dawki. Często kobiety mogą odczuwać poważniejsze objawy i wymagać hospitalizacji.

Tabletki wczesnoporonne zawierają środki odpowiedzialne za paraliż receptorów progesteronu. Hormon podtrzymujący ciążę. Efektem jest brak wydzielania hormonu do organizmu, a tym samym dochodzi do poronienia.

Czy tabletki poronne są bezpieczne?

Aborcja farmakologiczna u większości kobiet kończy się niepowodzeniem. Tabletki poronne mimo wszystko nie są bezpieczne. Skuteczność spada drastycznie od 5 tygodnia ciąży. Należy nadmienić, że spora część kobiet, które podjęły aborcję w ten sposób, potrzebują wizyty w szpitalu. Przestrzegamy przed grupami przestępczymi, którzy sprzedają leki poronne online – często jednak okazują się podróbkami.

Wybierz renomowaną klinikę w Czechach

Ile kosztuje aborcja za granicą?

Czym tak naprawdę są tabletki poronne?

Tabletki poronne są farmakologicznym usuwaniem ciąży. Zażycie odpowiedniej ilości tabletek powoduje usunięcie zagnieżdżonego zarodku. Pamiętajmy, że to nie to samo, co antykoncepcja awaryjna – często osoby mylą ze sobą te terminy. Tabletka “dzień po” ma za zadanie zapobiec zajściu w ciążę – nie ma możliwości zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej. Działanie jest podobne do antykoncepcji hormonalnej.

Co wchodzi w skład tabletek poronnych?

W aborcji farmakologicznej stosuje się (najczęściej) dwa rodzaje tabletek. Służą one za poronienie. Jednym jest Mifepristone, który jest przyjmowany na samym początku. Tabletka ta zapobiega progesteronowi oraz powoduje złuszczenie endometrium. Po 24-48 godzinach następuje przyjęcie leku o nazwie Mizoprostol. Ma on na celu spowodowanie skurczy macicy, który kieruje do wydalenia tkanki ciążowej. Mifepristone i Mizoprostol to niebezpieczna metoda aborcji farmakologicznej, która jest zabroniona i nie rekomendowana!

Tabletki poronne skutki uboczne (powikłania)

Powikłania to standard aborcji farmakologicznej. Tabletki wczesnoporonne niestety niosą za sobą szereg nasilających się komplikacji często powoduje, że kobiety nie potrafią skończyć zabiegu w domu. Jednymi ze skutków ubocznych tabletek poronnych są:

  • wysoka gorączka,
  • możliwy krwotok,
  • nieprzyjemny zapach z pochwy,
  • nieznośne bóle głowy,
  • silne skurcze macicy,
  • nudności oraz wymioty,
  • silne bóle podbrzusza, które towarzyszą kilka dni,
  • krwawienie,
  • wyższa temperatura ciała.

Zdarza się, że koniecznie po przerwaniu ciąży trzeba skontaktować się lekarzem, ponieważ może świadczyć o tym, że mamy do czynienia z ciążą pozamaciczną lub aborcja nie przebiegła poprawnie – zostały resztki płodu w macicy.

skutki uboczne - tabletki wczesnoporonne

Kto wypisze tabletki poronne?

W obecnej sytuacji prawnej nikt nie wypisze tabletek poronnych. Jedyną, ale bardzo ryzykowną opcją jest zamówienie tabletek internetowo. Pamiętajmy, że wiąże się to z ryzykiem pozyskania podróbek, czy też straty gotówki. Osobom, które sprzedają tabletki, nie zależy na pomocy a zwłaszcza na Twoim zdrowiu, czy życiu. Legalna aborcja w Polsce jest prawie że nie możliwa i po zmianie ustawy, rada ministrów zatwierdziła, iż jest ona dostępna tylko w przypadku nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

Gdzie można kupić tabletki poronne?

Aktualnie nie ma możliwości zakupu w sposób legalny i pewny pigułek. Bardzo często są to podróbki i bezwartościowe substytuty. Pigułki wczesnoporonne winno się kupić ze pewnego źródła. Niestety nie są dostępne w naszych aptekach. Otrzymanie tabletek przez internet jest wręcz niemożliwe, nie brakuje organizacji przestępczych ukierunkowanych na zastrzyk gotówki. Warto przemyśleć wybór odpowiedniej metody i w ostateczności postawić na aborcję w Czechach.

FAQ

Co to są tabletki poronne?

Nazywane również jako tabletki wczesnoporonne/tabletki aborcyjne. Służą one do wykonania aborcji farmakologicznej. Działają one powodując usunięcie ciąży poprzez obumarcie rozwijającego się płodu i wydalanie tkanki ciążowej dzięki skurczom macicy.

Czy są dostępne w Polsce?

W Polsce są one nadal niedostępne w aptekach. Jednak kobiety często kupują je nielegalnie przez internet.

Jaka jest cena tabletek poronnych?

Cena tabletek poronnych zakupionych przez internet w Polsce wynosi w przybliżeniu 500-1000 zł, ale często jest zawyżana i może sięgać kilku tysięcy złotych. Należy być ostrożnym przy zakupie przez internet, ponieważ nigdy nie ma 100% pewności co do ich pochodzenia i składu.

Jak działają?

Można je stosować doustnie lub dopochwowo, w zależności od rodzaju. Mają one na celu wywołanie skurczy macicy, co prowadzi do wydalenia zarodka z macicy. Następuje po 4-12 godzinach od przyjęcia drugiej dawki leku. Mogą pojawić się poważniejsze objawy, które wymagają hospitalizacji.

Czy są bezpieczne?

Trzeba mieć świadomość, że aborcja farmakologiczna nie zawsze kończy się sukcesem i nie jest kompletnie bezpieczna. Skuteczność spada drastycznie już nawet po 3 tygodniu ciąży. Istnieje ryzyko powikłań, dlatego należy być ostrożnym przy zakupie przez internet.

Gdzie można je kupić?

W obecnej sytuacji prawnej w Polsce nie ma możliwości zakupu tabletek poronnych w sposób legalny i pewny. Zakup przez internet wiąże się z ryzykiem nabycia podróbek. Warto rozważyć aborcję za granicą, na przykład w Czechach, jako alternatywną opcję.

Jakie są skutki uboczne tabletek poronnych?

Skutki uboczne tabletek poronnych mogą obejmować wysoką gorączkę, krwotok, nieprzyjemny zapach z pochwy, silny ból, nudności, wymioty, bóle podbrzusza wraz z ciągłymi skurczami macicy. Niektóre kobiety mogą potrzebować pomocy medycznej w przypadku powikłań.

5/5 - (38 votes)