Logo kliniki aborcyjnej

Jak wygląda aborcja?

Aborcja to zdecydowanie temat tabu. Mówi się o nich więcej i mają swój zdecydowany udział w kontrowersji, którą tylko pogłębiła niedawna zatwierdzona decyzja Trybunału Konstytucyjnego – która mówi, że nie mają prawa usunąć ciąży, która niesie za sobą bardzo ciężkie i nieodwracalne wady płodu. Usunięcie ciąży to zabieg medyczny, który wiele kobiet wybiera z wielu powodów. Jesteś ciekawa, jak wygląda aborcja? Poniżej dowiesz się jakie są rodzaje i jak wygląda to w praktyce!

Jak wygląda aborcja

Aborcja

Wykonanie aborcji w aktualnych czasach nie jest niczym trudnym. Wystarczy zadzwonić oraz umówić się na termin. Na wstępie warto pamiętać, że aborcja wykonywana jest do 12 tygodnia ciąży. Aborcja to temat, który w Polsce nie jest poruszany z racji zakazów prawnych. Nie warto decydować się na wykonanie terminacji ciąży nielegalnie w Polsce, z racji braku kompetencji lekarzy, co prowadzi do wizyty w szpitalu, a następnie złożenia wyjaśnień. Obawiasz się konsekwencji? W takiej sytuacji warto do nas zadzwonić. Chętnie odpowiemy na nurtujące pytania i umówimy dogodny dla Ciebie termin. Konsultanci mówią w języku Polskim. Kobiety, które chcą usunąć ciążę nie muszą podawać powodu tej decyzji. Dokonania aborcji wykonujemy z zachowaniem 100% anonimowości.

Wybierz renomowaną klinikę w Czechach

Ile kosztuje aborcja za granicą?

Metody aborcji

Istnieją dwie główne metody aborcji: farmakologiczna i chirurgiczna. Warto poznać kluczowe różnice między tymi metodami. Może się to okazać przydatne zwłaszcza dla osób, które nie są pewne, którą wybrać. Aborcje farmakologiczne wykorzystują leki, które powodują skurcze, krwawienie i zawroty, natomiast aborcje chirurgiczne wymagają narzędzi do usunięcia ciąży z organizmu kobiety. Podstawową różnicą jest skuteczność w danym tygodniu ciąży. Do tego dochodzi znacząca różnica w cenie oraz bezpieczeństwie. W naszej klinice nie oferujemy zabiegu metodą farmakologiczną. Usuwanie ciąży tylko metodą próżniową.

Kliknij, jeśli chcesz przeczytać więcej: do którego tygodnia można usunąć ciążę w Czechach?

Wygląd i metody aborcji

Którą z metod aborcji wybrać - chirurgiczna czy farmakologiczna?

Poniżej podstawowe różnice metod przerwania ciąży:

czas trwania: aborcja farmakologiczna może trwać nawet kilka dni, metoda chirurgiczna to zaledwie kilka bezbolesnych minut,

ograniczenie czasowe: usuwanie ciąży metodą chirurgiczną jest dozwolone i skuteczne do trzeciego miesiąca ciąży, farmakologicznie skuteczność drastycznie spada już po 6 tygodniu.

występowanie krwawienia: aborcje próżniowe mają znacząco zmniejszone ryzyko powstania objawów niepożądanych, jak obfite i długotrwałe krwawienie, w porównaniu z metodą farmakologiczną,

czas dochodzenia do pełni zdrowia: kobiety mają tendencję do szybszego powrotu do zdrowia po metodzie próżniowej niż farmakologicznej,

znieczulenie: zabieg chirurgiczny wiąże się z znieczuleniem ogólnym, a jeśli chodzi o metodę farmakologiczną – możliwe są jedynie środki przeciwbólowe.

Czym jest i jak przebiega aborcja chirurgiczna?

Kobiety, które chciałyby przerwać ciążę, mogą wybrać się na aborcję w Czechach. Jest to znacznie bardziej popularna i dużo bardziej bezpieczniejsza metoda aborcji. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa zaledwie kilka minut. działać, lekarz zaczyna rozszerzać szyjkę macicy o kilka milimetrów. Umożliwia wprowadzenie cienkiej plastikowej rurki, przez którą zostanie wyssana zawartość macicy. Wszystko trwa kilka minut, a kobieta nic nie czuje, ponieważ aborcję chirurgiczną wykonujemy w znieczuleniu ogólnym, w trakcie czuwa anestezjolog. Aborcja może być wykonana do 12 tygodnia ciąży. Dokonać aborcji po tym czasie nie można. Aborcja w Czechach jest legalna w pierwszym trymestrze.

Istotnym jest, aby zaraz po zabiegu aborcji chirurgicznej przeprowadzić badanie USG, aby potwierdzić, że ciąża została w sposób prawidłowy usunięta. Dzieje się tak, ponieważ chcemy zapewnić 100% skuteczność zabiegu. Po aborcji próżniowej mogą pojawić się objawy takie jak przewlekłe brzucha, ból brzucha, krwawienie bądź napięty biust. Należy wziąć pod uwagę, że jest to normalne i zwykle ustępuje samoistnie. Jeśli jednak okażą się zbyt uciążliwe lub uporczywe, można sobie z nimi poradzić za pomocą dostępnych środków przeciwbólowych. Powinny one przynieść upragnioną ulgę. To jak wygląda aborcja jest zależne od kliniki – jeśli jest wykonana w profesjonalnej klinice, nie niesie za sobą niebezpieczeństwa. Oferujemy zabieg do 12 tygodnia ciąży. Po zabiegu pacjentka zostaje przez jakiś czas na obserwacji – aby upewnić się, że ciąża została całkowicie usunięta. Usuwanie ciąży nie stanowi zagrożenia dla życia kobiety.

 

Aborcja a możliwe komplikacje

Istnieje wiele rzeczy, których musisz kontrolować, jeśli chodzi o stan zdrowia organizmu po aborcji. Istotnym jest, aby zawsze przestrzegać czynników, przykładowo są nimi: rezygnacja z pływania, unikanie kąpieli w wannie oraz zaprzestanie współżycia – wszystko oczywiście obowiązuje przez pewien czas. Również ważną informacją jest, aby nie używać tamponów – zastąp je podpaskami. Zabieg aborcji nie wyklucza ponownego zajścia. Oczywiście organizm przez jakiś czas dochodzi do pełni zdrowia. Lekarz przekaże szczegóły każdej pacjentce. Po zabiegu aborcji, pacjentka ponownie rozpocznie swój cykl menstruacyjny i może ponownie zajść w ciążę. Najlepiej porozmawiać z ginekologiem o tym, jakie metody antykoncepcji mogą być dla Ciebie najlepsze.

Czym jest aborcja farmakologiczna?

Aborcja farmakologiczna jest przeprowadzana za pomocą tabletek poronnych. Ten rodzaj aborcji jest najczęściej wybierany w początkowym trymestrze ciąży. Wykorzystywane leki to mizoprostol i mifepriston. Może to być również znane jako aborcja medyczna, domowa, jak i również aborcja niechirurgiczna. Jedna z bardziej znanych metod usunięcia.
Zakupione środki farmakologiczne są podawane doustnie i/lub dopochwowo. Zadaniem leków jest zatrzymanie rozwoju zarodka oraz spowodowanie krwawienia z dróg rodnych. Metoda powoduje usunięcie zarodka z organizmu pacjentki. Jest znacząco mniej bezpieczna niż aborcja próżniowa, która jest przeprowadzana pod okiem wyspecjalizowanych lekarzy. Najczęściej stosowana do 6 tygodnia ciąży.

Jak przebiega aborcja

Przebieg aborcji farmakologicznej

Bardzo ciężko określić, jak wygląda aborcja farmakologiczna, ponieważ u każdej z kobiet objawia się ona na przeróżne sposoby. Zestawiając dwie substancje, ta pierwsza jest zwykle znośnie tolerowana i zazwyczaj nie niesie za sobą skutków ubocznych. Jednak niektórzy mogą odczuwać mdłości lub delikatne krwawienie. Drugi z leków zwykle powoduje zamierzony cel – poronienie. To wtedy rozpoczyna intensywne krwawienie, pomijając inne objawy, takie jak silne skurcze macicy i uczucie zimna. Przerwanie ciąży przebiega w formie przyjmowania tabletek, które mają za zadanie wywołać poronienie. Często jednak, zamawiając przez internet można trafić na podróbki. Skuteczność nie jest wysoka, a dodatkowo niesie za sobą ryzyko powikłań.

Więcej o komplikacjach aborcji farmakologicznej.

Krwawienie może się utrzymywać do dwóch tygodni po farmakologicznym przerwaniu ciąży. W zależności od różnych czynników, takich jak czas trwania ciąży, trwające objawy mogą wystąpić w różnym okresie. Jeśli tak się stanie, objawy mogą być podobne do tych znanych z miesiączki i będą się różnić intensywnością w zależności od kobiety.

5/5 - (28 votes)