Logo kliniki aborcyjnej

Aborcja farmakologiczna

Jedna z metod aborcji, często określana domową (dlatego, że wiele osób decyduje się ją przeprowadzić w domu). Aborcja farmakologiczna (ang. medical abortion) to niestety często niebezpieczny sposób przerwania ciąży. Poznaj skutki uboczne, skuteczność i jakie środki są do aborcji farmakologicznej wykorzystywane.

Aborcja farmakologiczna

Aborcja farmakologiczna w Polsce

Zdajesz sobie pytanie, czy aborcja farmakologiczna w Polsce jest zgodna z prawem? Aktualnie każda z form przerwania ciąży są absolutnie zakazane. Warto dodać, że, w tym momencie nie można kupić odpowiednich pigułek do przeprowadzenia tej metody usuwania ciąży. Zasięgnięcie porady od lekarza i prośba o receptę również nie przyniesie pozytywnego rezultatu. Jedyną, ale skrajnie nieodpowiedzialną możliwością jest zakup tabletek na stronach internetowych. Należy pamiętać, że jest to miejsce, które czeka na naiwne kobiety, desperacko szukających tanich tabletek do przeprowadzenia aborcji farmakologicznej. W znacznej części przypadków zakupione tabletki są podróbkami, witaminami, czy innymi substytutami. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności!

Skuteczność aborcji farmakologicznej

Skuteczność aborcji farmakologicznej jest niska nawet w pierwszych tygodniach ciąży. Im dłużej trwa ciąża tym udana aborcja farmakologiczna jest prawie niemożliwa. Najwyższy procent skuteczności istnieje w początkowych 3 tygodniach. Po upływie tego czasu, spada praktycznie do 0. Duży od setek kobiet nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia i decyduje się na zakup tabletek online, skutkuje to oszukaniem przez grupy, którym zależy na masowym zysku, a nie Twoim zdrowiu i bezpieczeństwie. Skuteczność aborcji farmakologicznej jest niestety niejasna i pomimo przeprowadzenia jej w początkowych tygodniach nigdy nie da 100% skuteczności. Również nie ma pewności co do bezpieczeństwa zabiegu aborcji w domu.

Powikłania po aborcji farmakologicznej

Najczęstsze powikłania aborcji farmakologicznej:

  • Stany lękowe
  • Bardzo bolesne skurcze brzucha
  • Krwawienie i możliwe plamienia
  • Problemy ze snem
  • Szansa na brak płodności w przyszłości
  • Wyczerpującą biegunkę

Przeczytaj więcej o Powikłania po aborcji farmakologicznej w osobnym wpisie blogowym!

Przebieg aborcji farmakologicznej

Aborcja farmakologiczna jest przeprowadzana (zazwyczaj) w dwóch etapach. W celu jej wykonania używa się tabletek, które nie są do tego przeznaczone. Zabieg aborcji tą metodą może potrwać wiele dni dni, w trakcie których można doświadczyć silnego bólu i dostać obfitego krwawienia. Zdarzają się przypadki, że kobieta nie czuje się na siłach aby dokończyć zabiegu oraz natychmiastowo potrzebuje wizyty w szpitalu.

Jestem po aborcji farmakologicznej

Wiele młodych kobiet jest w okoliczności, w której dokonały usunięcia ciąży metodą farmakologiczną. W tym momencie istnieje nurtujące, czy wszystko zostało wykonane w sposób prawidłowy, czy nie dojdzie do poważnych skutków ubocznych, czy przyszła ciąża będzie możliwa. Aborcja farmakologiczna nigdy nie daje 100% skuteczności a tym bardziej bezpieczeństwa. Należy mieć to na uwadze decydując się na ten rodzaj aborcji.

Aborcja farmakologiczna jaka jest cena?

Cena aborcji farmakologicznej z reguły zaczyna się od kilkuset złotych, a może skończyć na tysiącach. Zależy to od ilości prób, nie ma pewności, że usuwanie ciąży się powiedzie od razu.

Czy po aborcji farmakologicznej można zajść w ciążę?

Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Bowiem każdy organizm kobiety jest inny i zareagować może inaczej na tabletki poronne wymagane przy aborcji. Spora część kobiet po aborcji farmakologicznej ma problem z ponownym zajściem w ciążę. Warto mieć to na uwadze i jeśli planujesz przyszłe macierzyństwo – zdecyduj się na terminację ciąży w klinice aborcyjnej za granicami państwa.

Alternatywa aborcji farmakologicznej?

Jeśli jesteś w ciąży i szukasz pomocy w przerwaniu ciąży, nie wybieraj aborcji farmakologicznej. Postaw na bezpieczny i skuteczny zabieg w profesjonalnej klinice ginekologicznej, znajdziesz ją za granicą, w Czechach. Pamiętaj, że żyje się tylko raz i nie warto podejmować ryzyka ryzyka. Zabieg usuwania ciąży w naszej klinice jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym w dosłownie kilka minut. Warto zadzwonić i spytać jeśli pojawią się wątpliwości.

Wybierz renomowaną klinikę w Czechach

Ile kosztuje aborcja za granicą?
5/5 - (36 votes)