Logo kliniki aborcyjnej

Aborcja próżniowa - czy ten zabieg jest bezpieczny?

Aborcja próżniowa to proces polegający na przerwaniu ciąży w sposób chirurgiczny. Zaraz obok aborcji farmakologicznej jest najchętniej stosowaną procedurą terminacji niepożądanej ciąży. Na terenie Czech, aborcja próżniowa może zostać przeprowadzona legalnie w sytuacji, gdy ciąża nie przekroczyła 12 tygodnia – nie zwlekaj i podejmij decyzję już dziś. Aborcja próżniowa może być deską ratunku we wczesnym etapie ciąży, dla kobiet z krajów, na terenie których aborcja jest nielegalna lub bardzo trudno dostępna. Jedną z głównych zalet aborcji chirurgicznej jest to, że usunięcie ciąży jest przeprowadzane w znieczuleniu ogólnym pod okiem doświadczonych lekarzy.

Aborcja próżniowa - okres po aborcji próżniowej

Aborcja próżniowa - czyli inwazyjna metoda chirurgiczna

Słowacja i Czechy to państwa, w których aborcja próżniowa może zostać przeprowadzona legalnie do 12 tygodnia od zajścia w ciążę. Należy jednak pamiętać, że jest to technika, która polega na rozszerzeniu szyjki macicy, umieszczeniu narzędzia do wnętrza kobiecej pochwy, a następnie odessaniu zawartości jamy macicy – zarodka. Warto mieć to na uwadze, przed podjęciem tej ważnej decyzji. Nie ma się czym martwić, zabieg metodą próżniową zdecydowanie bardziej bezpieczny, niż farmakologiczny.

Metoda próżniowa – jak przebiega usuwanie ciąży?

Metoda próżniowa to metoda chirurgiczna, która polega na poszerzeniu szyjki macicy, następnie wprowadzana jest rurka do macicy. Urządzenie chirurgiczne jest używane do zassania zarodka. Ciąża może zostać przerwana dzięki aborcji w Czechach (próżniowej), jeśli ta nie przekroczyła dwunastego tygodnia.

Sam zabieg chirurgiczny jest szybki – zajmie tylko kilka minut zazwyczaj 5-15 minut. Kobieta powinna być jednak dobrze przygotowana. Wstępny etap to podanie znieczulenia ogólnego. Kolejnym krokiem – jeśli nie występują przeciwskazania medyczne – rozszerza się szyjkę macicy. Niechcianą ciąże można więc usunąć szybko i bezboleśnie. Należy jednak pamiętać, by wykonać ją we wczesnym etapie ciąży. Zabiegowi przerwania ciąży towarzyszy reguła o przeprowadzeniu go do 12 tygodnia ciąży. Metoda próżniowa polecana dla kobiet, które chcą usunąć niechcianą ciążę, przy możliwe najmniejszym ryzyku powikłań.

Więcej o tym, jak wygląda aborcja chirurgiczna i farmakologiczna.

Wybierz renomowaną klinikę w Czechach

Ile kosztuje aborcja za granicą?

Metoda próżniowa – usuwanie ciąży a komfort psychiczny i bezpieczeństwo

Po zabiegu kolejne postępowanie zależy między innymi od tego, w jakim ośrodku usunięto ciążę – czy była to placówka podziemie aborcyjne czy też klinika aborcyjna w Czechach. Warto zaznaczyć, że Czechy są obecnie najchętniej wybieranym państwem, jaki obierają kobiety chcące usunąć ciążę. Część pacjentek zauważa, że zaraz po zakończeniu przerwaniu ciąży czują się dużo lżejsze – schodzi z nich stres fizyczny i psychiczny, którego doświadczały podczas podejmowania trudnej dla nich decyzji, przed zabiegiem i w czasie jego trwania.
Należy pamiętać, że skuteczność metody mechanicznej jest niezwykle wysoka i jest to metoda kompletnie nie inwazyjna i bezbolesna z racji wykonania jej na znieczuleniu ogólnym. Co również ważne, dużo bezpieczniejsza niż aborcja medyczna.

Aborcja metodą próżniową

Co po zabiegu terminacji ciąży metodą próżniową

Należy mieć na uwadze trzy najważniejsze rzeczy:

Kobieta nie opuści kliniki aborcyjnej zaraz po przerwaniu ciąży. Zostaje pod nadzorem medycznym. Czas nadzoru określany jest w zależności od pacjentki, ale zazwyczaj panie zostają po zabiegu +- 1-2 godziny.

Kobiety mogą doświadczyć lekkiego krwawienia przez kilka dób po zabiegu aborcji. Nie będzie to jednak nic niezwykłego ani powodującego niepokój i możesz się spodziewać, że po pewnym czasie krwawienie ustanie.
Kobiety po zabiegu są informowane, kiedy krwawienie może wzbudzić zaniepokojenie i kiedy zwrócić się po pomoc.

Polskie prawo nie przewiduje kar za przerwanie niechcianej ciąży w kraju, który legalnie zezwala na usunięcie ciąży. Polki nie ponoszą w takiej sytuacji odpowiedzialności karnej. W związku z tą sytuacją coraz więcej osób wyjeżdża za granicę państwa Polskiego w celu przeprowadzenia aborcji, a do najpopularniejszych kierunków należą Czechy oraz Słowacja.

Poznaj powikłania po aborcji próżniowej.

Wybór zabiegu terminacji ciąży w klinice

Niezwykle często wybierane jest próżniowe usuwanie ciąży – zwłaszcza przez osoby, które w trakcie rozmowy i pozyskanych informacji otrzymanych od specjalistów lub rodziny dowiadują się, że aborcja farmakologiczna nie jest do końca bezpieczna i tak skuteczna, jak powinna. Przerwanie ciąży tą metodą jest często wybierane przez osoby, które zwlekały z aborcją np. z powodu lęku czy braku pewności.

Dostępne są różne metody aborcji, jednak nie warto podejmować zbędnego ryzyka. Zabieg metodą próżniową w naszej klinice jest przeprowadzany pod okiem doświadczonych lekarzy, jak i z użyciem sprzętu wysokiej jakości. Zaufaj i zadzwoń już dziś, pamiętaj, że masz czas do 12 tygodnia ciąży.

5/5 - (23 votes)