Logo kliniki aborcyjnej

Czy po aborcji można zajść w ciążę?

Pierwszą nadzieją rodziców planujących ciążę jest myśl, że ich dziecko urodzi się w pełni sprawne. Obawa o upośledzone dziecko jest bardzo obciążająca, ale istotne jest, aby pamiętać, że niektóre dzieci rodzą się niepełnosprawne i są w stanie żyć szczęśliwie i pełne radości. Jednak to lekarz określa, czy uszkodzenia płodu wymagają aborcji, czy nie. Wiele kobiet zdaje sobie sprawę, że ich strach przed usuwaniem ciąży we wczesnym etapie jest mniejszy, ponieważ są w stanie podjąć ryzyko, aby w przyszłości mieć pełnosprawne dzieci. W wielu przypadkach po prostu przerywają ciążę z uwagi na wady płodu. Mimo, że aborcja jest legalna w większości krajów, wciąż jest wiele dyskusji jak wpłynie na zdrowie lub płodność. Zobacz artykuł, gdzie dowiesz się, czy po aborcji można zajść w ciążę!

Czy po aborcji można zajść w ciążę?

Jakiej metody usunięcia ciąży można się spodziewać?

Kiedyś terminacja ciąży była niedopuszczalna w wielu krajach. Jednak obecnie jest to powszechna praktyka. Wyróżniamy dwie metody aborcji – farmakologiczna i zabieg chirurgiczny. Na wyjątkowo wczesnym etapie ciąży zalecana jest metoda medyczna. Drugi sposób usunięcia płodu to zabieg w klinice. Wybierając taki sposób przerwania ciąży, powinno się udać specjalnego lekarza lub kliniki. Więcej o tym jak wygląda aborcja – opisujemy dokładnie metody aborcji i ich cenę!

Na czym polega aborcja farmakologiczna?

Aborcja medyczna – ten rodzaj usuwania ciąży jest wywoływany przez przyjmowanie leków wczesnoporonnych. Tabletki na aborcje działają poprzez skurcze brzucha i wydalenie płodu. Kobiety, które decydują się na wybranie aborcji medycznej, muszą radzić sobie z różnymi skutkami ubocznymi. Częste działania uboczne mogą obejmować skurcze, biegunkę, bóle głowy, zmęczenie.

Czy po aborcji farmakologicznej można zajść w ciążę

Jednym ze efektów ubocznych przyjmowania leków aborcyjnych są plamienia lub lekkie krwawienie. Po aborcji należy nie odbywać współżycia, dopóki krwawienie nie ustanie. Z uwagi na to, że może to spowodować perforację lub pęknięcie macicy. Zajście w ciąże po aborcji farmakologicznej jest możliwe, kiedy kobiecie powrócą cykle owulacyjne.

Kiedy wystąpi jajeczkowanie po aborcji?

Częstym pytaniem dotyczącym owulacji po aborcji jest to, czy pojawi się ona terminowo. Mimo, że nie ma jednoznacznych wytycznych, kilkudniowe opóźnienie jest najprawdopodobniej normalne. Kobieta po przeprowadzonej aborcji może urodzić zdrowe dzieci. Jeżeli próbujesz zajść w ciążę po aborcji, istotne jest, aby dbać o siebie, spożywając zbilansowaną żywność i mieć dostatecznie dużo snu, aby organizm mógł się zregenerować.

Nieplanowaną ciążę można też usunąć chirurgicznie

Przerywanie ciąży w klinice jest szybkie i bezbolesne. Jest to proces, który mogą wykonać specjalistyczni i doświadczeni lekarze. Terminacja ciąży jest bezpieczniejsza niż wcześniej dzięki postępowi medycyny.

Zobacz aborcja Czechy.

Wybierz renomowaną klinikę w Czechach

Ile kosztuje aborcja za granicą?

Na czym polega aborcja chirurgiczna?

Zabieg usuwania ciąży polega na aspiracji macicy i dla wygody kobiety wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Aborcja chirurgiczna to zabieg bazujący na usuwaniu płodu z macicy. Może być stosowany do przerwania ciąży z powodu wad płodu lub dlatego, że kobieta zdecydowała, że nie chce urodzić dziecka. Aborcję można przeprowadzić w klinice aborcyjnej.

Jak kobiety reagują na aborcję?

Aborcja wywołuje szczególne emocje. Niektóre kobiety mogą być smutne lub przestraszone procesem aborcji. Inni mogą odczuć ulgę, z racji tego, że decyzja została wykonana zgodnie z ich przekonaniami.. Istotne jest, aby kobiety po aborcji szukały szczerego wsparcia u przyjaciół lub członków rodziny, aby łatwiej radzić sobie ze swoimi uczuciami.

Przerwanie ciąży i co dalej?

Istnieją uwagi, że u kobiety dokonującej aborcji może rozwinąć się „syndrom poaborcyjny”. Zespół ten charakteryzuje się poczuciem winy, lęku. Kobieta może zmagać się z problemami emocjonalnymi po zakończeniu ciąży. Należy wtedy skonsultować się z psychiatrą lub terapeutą.

W jakim czasie po aborcji można znowu zajść w ciążę?

Możliwość zajścia w ciąże jest od kolejnego cyklu owulacyjnego. Po aborcji zaleca się poczekanie kilku tygodni przed kolejnym zajściem w ciążę. Czas ten może być inny w zależności od tego, jak długo trwała ciąża. Niektóre kobiety są w stanie ponownie zajść w ciążę, gdy tylko dojdą do siebie po skutkach zabiegu i nie wymagają żadnej dodatkowej opieki ani leczenia.

5/5 - (41 votes)