Logo kliniki aborcyjnej

Do którego tygodnia można usunąć ciążę w Niemczech?

Ciąża nie zawsze jest dla każdej kobiety pocieszającą informacją. Urodzenie dziecka w danym momencie nie zawsze jest możliwe, ale pojawia się wiele negatywnych reakcji ze strony społeczeństwa i kultury odnośnie usuwania ciąży. Zorganizowanie aborcji w Niemczech może być dość trudne. W tym wpisie znajdziesz najważniejsze informacje o tym, do którego tygodnia można usunąć ciążę w Niemczech.
Do którego tygodnia można usunąć ciążę w Niemczech?

Aborcja Niemcy

Aborcja na życzenie kobiety jest całkowicie legalna i dozwolona do dwunastego tygodnia ciąży. Tak jak na terenie Czech, nie masz obowiązku tłumaczyć swojej decyzji. Lekarze z reguły szanują Twoją decyzję i wymagają przekazania powodu w celu zapisania w odpowiedniej dokumentacji medycznej.

Aborcji w Niemczech wykonasz z takich powodów, jak:

 • przyczyny społeczno-socjalne,
 • ciąża powstała w wyniku gwałtu,
 • przyczyny medyczne.

Jaki rodzaj aborcji jest dozwolony w Niemczech?

U zachodnich sąsiadów można zdecydować się na metodę chirurgiczną lub farmakologiczną.

Oczywiście wszystko w głównej mierze zależy od obranej kliniki i orzeczenia lekarza. W Niemczech nie zawsze jest osiągalna aborcja chirurgiczna. Jest dużo bardziej bezpieczniejsza dla zdrowia kobiety i o wiele skuteczniejsza. Z tych powodów należy dopytać klinikę o dostępne metody zabiegu terminacji ciąży.

Czy aborcja farmakologiczna jest dostępna w Niemczech?

Teoretycznie metoda farmakologiczna jest dostępna do 12 tygodnia ciąży. Należy zaznaczyć, że skuteczność tabletek po 5 tygodniu drastycznie spada i niestety cechuje się wysokim zagrożeniem. Z tego powodu zalecamy wybór aborcji chirurgicznej. Przeczytaj z jakiego powodu tabletki poronne nie są w bezpieczne i skuteczne.

Czy Niemcy zezwalają na aborcję po 12 tygodniu?

Niemieckie prawo zezwala aborcję jeśli są podstawy medyczne lub prawne. Chęć przerwania ciąży po 12 tygodniu trzeba poprzeć dokumentami, które wykazuje zagrożenie życia i ewentualne powikłania trwającej ciąży.

W Niemczech można usunąć ciążę po 12 tygodniu jeśli:

 • ciąża zagraża życiu kobiety,
 • pojawiło się zagrożenie życia płodu i szansa wystąpienia poważniejszych wad,
 • ciąża wynikła z czynu zabronionego – gwałt czy też z kazirodztwa.

Procedura aborcji w Niemczech

Pomimo, że aborcja w Niemczech jest legalna, to niesie za sobą dużo nieprzyjemności. Pierwszą z nich jest oczywiście miejsce tymczasowego pobytu. O ile w Czeskich klinikach kobieta może wrócić w kilka godzin do domu, tak na terenie Niemiec często trwa to nawet kilka dni. Prócz noclegu, występuje tutaj problem z językiem – wymagana jest obecność kogoś, kto potrafi porozumieć się po Niemiecku, bądź sami musimy znać dobre podstawy obcego języka.

Niezbędne dokumenty do zabiegu

Jeśli wykonałaś jakieś badania na terenie Polski, to obowiązkowo weź je ze sobą. Kliniki w Czechach wykonują badania jak Niemieckie – na miejscu.

Dokumenty, które musisz przedstawić to:

 • badania prenatalne,
 • historia chorób,
 • karta ciąży,
 • oświadczenie lekarza – zabieg przerwania ciąży musi być całkowicie świadomy, alternatywą jest zaświadczenie z powodów zdrowotnych.

Wymagane badania przed wykonaniem zabiegu

Podstawowymi badaniami, które lekarz wykonuje to:

 • kompletne badanie moczu,
 • dogłębna analiza krwi,
 • usg.

Ważne – przyczyną do dodatkowych badań mogą być aktualne i przebyte choroby.

Ile kosztuje aborcja w Niemczech?

Jesteś ciekawa jaki koszt za aborcję czeka w Niemczech? Aborcja kosztuje w okolicach 500 euro – za aborcję farmakologiczną oraz 1000 euro za mechaniczną – zabieg ten trwa około 15 minut i odbywa się w znieczuleniu ogólnym bądź miejscowym.

Przestrzegamy – tańsza metoda nie zawsze oznacza lepszej – postaw na skuteczność oraz bezpieczeństwo.

Podsumowanie

Zabieg aborcji u zachodnich sąsiadów jest opcją, ale może przysporzyć dużo nieprzyjemnych i stresujących sytuacji – zaczynając od miejsca noclegu a na barierze językowej kończąc. Cena zabiegu aborcji również nie zachęca.

Stanowczo zachęcamy do wyboru zabiegu aborcji w Czechach, gdzie w bezpieczny i skuteczny sposób usuniesz ciążę.

Wybierz renomowaną klinikę w Czechach

Ile kosztuje aborcja za granicą?
5/5 - (37 votes)