Logo kliniki aborcyjnej

Do którego tygodnia można usunąć ciążę w Czechach?

Ciąża to dla wielu kobiet czas radości ale również obaw. Jest sporo przyczyn niechcianej ciąży. Na przykład stosunek płciowy bez zabezpieczenia, zgwałcenie mogą skończyć się niezamierzoną ciążą, która ma poważne konsekwencje dla wszystkich zaangażowanych osób. Ciąża jest zwykle niechciana przez mężczyznę, który do niej doprowadził, jednak statystyki stwierdzają, że kobiety częściej niż mężczyźni chcą usunąć płód. Częstym powodem jest to, że przesłanki medyczne wskazują, że ciąża stanowi zagrożenie dla matki. Wtedy aborcja jest wręcz wskazana, ale w Polsce niemal nie do zrealizowania.

Wiele kobiet jest przerażonych, że może nie być zdolna poradzić sobie z obciążeniem finansowym i innymi obowiązkami czy emocjonalnymi wahaniami, które towarzyszą niechcianej ciąży. Duża niepewność będzie prowadzić do podjęcia bardzo trudnych decyzji.

Jeżeli wpadłaś, nie powinnaś się być zawstydzona, dlatego, że to jest Twoje ciało – masz prawo do samodzielnego życia. Masz pełne prawo do szczęścia z powodu ciąży lub przerażenia. Rób to, co dla Ciebie odpowiednie i nie pozwól nikomu mówić inaczej!

Poniżej dowiesz się do którego tygodnia można usunąć ciążę w Czechach.

Do którego tygodnia można usunąć ciążę w Czechach?

Do kiedy można usunąć ciążę w Czechach?

Aborcja w Czechach jest legalna, ale należy pamiętać, że tylko do 12 tygodnia ciąży, czyli 3 miesiąca. Pacjentki decydujące się na usunięcie ciąży nie muszą podawać powodu swojej decyzji.

Wybierz renomowaną klinikę w Czechach

Ile kosztuje aborcja za granicą?

Szukasz informacji do kiedy można wykonać zabieg usuwania ciąży?

Zabieg usunięcia ciąży można wykonać tylko w ciągu pierwszych 12 tygodni, wyjątkiem są przesłanki medyczne. Aby kobieta mogła dokonać aborcji, musi być pełnoletnia. W przypadku, gdy ma mniej niż 18 lat, będzie potrzebować odpowiednie zgody rodziców. W początkowym trymestrze płód nie jest jeszcze w pełni rozwinięty, co ułatwia wykonanie zabiegu. W tym czasie kobieta może wybrać aborcję bez żadnych konsekwencji prawnych. Zabieg przerwania ciąży nie może być odwlekany „na styk”. 

Przeczytaj więcej o tym: Do którego tygodnia można usunąć ciąże w Czechach?

Kiedy jest najlepszy czas na usuwanie ciąży w klinice aborcyjnej?

Ciąże w klinice aborcyjnej najlepiej przerwać między 6 a 12 tygodniem. Eliminujemy wtedy ewentualne komplikacje oraz można wykluczyć ciążę pozamaciczną. Czas na przerwanie ciąży nie jest długi, warto mieć to na uwadze planując decyzję o aborcji. Należy uważać, by nie przeoczyć „okienka” legalnej aborcji, nie zawsze mamy pewność co do dnia zapłodnienia. Przerwanie ciąży w klinice nie odbywa się z dnia na dzień. Często okres oczekiwania na zabieg to nawet tydzień. W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego, konsultanci chętnie odpowiedzą na wszelkie nurtujące pytania. 

Decyzja kobiety o przerwaniu ciąży jest bardzo osobista. Kobiety, które zastanawiają się nad procedurą, powinny wykonać badania i być świadome, że tego naprawdę chcą, przed tym, jak wybiorą jakąkolwiek decyzję. Oczywiście na każdym etapie można się wycofać bez żadnych problemów. Każda pacjentka od początku do końca pozostaje anonimowa.

Czy usuwanie ciąży jest niebezpieczne?

Przerywanie ciąży to proces, przez który przechodzi duża część kobiet na pewnym etapie swojego życia. Może to być ciężka decyzja do podjęcia, jednak taka, którą trzeba podjąć. Kobiety od wielu lat przerywają ciąże i można śmiało stwierdzić, że z czasem zabieg ten został wypracowany do perfekcji. Kobiety są w stanie bez większych trudności usunąć ciążę. Istotne, aby płód został przerwany w ciągu 12 tygodni od poczęcia, wtedy nie ma ryzyka dla następnych ciąż ani komplikacji dla matki.

Czy po przerwaniu zarodka można być ponownie w ciąży?

To często rozważana kwestia kobiet po usunięciu ciąży. Istotne jest, aby być świadomą, że po zabiegu aborcji możesz ponownie zajść w ciążę. Przerwanie ciąży nie wyklucza więc przyszłego dziecka.

Organizm kobiety po przerwaniu ciąży przejdzie różne zmiany. Po zabiegu Twoja macica wraca do swojego rozmiaru. Wyściółka macicy również będzie złuszczona i zacznie znowu wytwarzać hormony, co prowadzi do owulacji i menstruacji.

Organizm kobiety każdego miesiąca ma typowy cykl, który przygotowuje je zapłodnienia. Pozbycie się przez macicę pozostałości po aborcji zajmuje około 24 godzin, natomiast powrót cyklu miesiączkowego do normalnego stanu może potrwać nawet tydzień.

Stanowi to argument, że zabiegi powinny być wykonywane tylko w dobrze przystosowanych placówkach z uwagi na potencjalne zagrożenie, jakie stwarzają. Jeżeli zabieg jest dopuszczony na terenie danego kraju, to powinien być wykonywany tylko w odpowiednich warunkach. Z tego powodu nie warto podejmować ryzyka i niebezpieczeństwa przerwania ciąży w Polsce. Lekarze, którzy przeprowadzają przerwanie ciąży często wykonują je bez specjalistycznego sprzętu i doświadczenia. Nie ryzykuj, aborcja w Polsce nie jest legalna.

Jeśli w dalszym stopniu nie jesteś pewna, to koniecznie przeczytaj o miesiączce po aborcji. Dokładniej wyjaśniamy stan pacjentki po zabiegu aborcji.

Sprawdź, kiedy pojawi się okres po aborcji

Do kiedy można usunąć ciążę w Czechach

Czy aborcja zostawia ślady psychiczne?

Zakres odczuć, jakie może odczuwać kobieta po aborcji, jest bardzo obszerny. Decyzja o usuwaniu ciąży nie może być podejmowana z dnia na dzień, a kobiecie może zająć trochę czasu, aby przetworzyć swoje emocje na temat zabiegu. Częstymi powodami do przerwania ciąży są: stwierdzenie nieodwracalnego upośledzenia płodu, zagrożenie zdrowia kobiety ciężarnej, zachodzi uzasadnione podejrzenie poczęcia ciąży z czynu zabronionego (ciąża powstała w wyniku gwałtu, czy stosunku kazirodczego).

Ważne jest, żeby kobiety były świadome tych różnych odczuć i nie czuły, że muszą kryć swoje uczucia lub udawać, że nic im nie jest, jeśli tak nie jest. Rozmowa z osobą, która wysłucha, jakie to jest dla Ciebie trudne, może pomóc ci poradzić sobie z uczuciami i iść dalej.

W Polsce religia ma ogromny wpływ na społeczeństwo. Pogląd Kościoła na usuwanie ciąży jest bardzo surowy, co w efekcie sprawia, że społeczeństwo źle odbiera kobiety, które rozważają aborcję. Nie powinno jednak mieć to miejsca. Kobieta ma prawo do samodzielnego życia i podejmowania decyzji.

Temat jest bardzo trudny a sam język używany do mówienia o usuwaniu ciąży jest najczęściej wymijający. Terminy takie jak „terminacja ciąży” i „aborcja” są nierzadko używane do opisania sytuacji, które zdaniem wielu osób powinno być normalne.

Naukowcy z University of Pittsburgh zbadali długofalowy wpływ aborcji na kobiety. Odkryli, że na początku mogą one być dość negatywne, nawet jeśli kobieta uważa, że postąpiła właściwie. Z czasem jednak te emocje bledną.
Nie ma właściwego sposobu myślenia o aborcji; to od każdej osoby zależy, jak chce zrozumieć doświadczenie i które emocje chce nadać poczuciu priorytetu.

Aborcja w Polsce czy za granicą?

Aborcja w Polsce nie jest legalna. Zakaz jest powszechny i doskonale rozumiemy problem. Z tego też powodu pomagamy kobietom, oferując zabieg za granicami Polski, w Czechach. Aborcja w naszej klinice przed 13 tygodniem ciąży jest całkowicie legalna i bezpieczna. Zabiegami przerywania ciąży zajmujemy się od wielu lat, zatrudniamy specjalistów z doświadczeniem i używamy wysokiej jakości sprzętu. Nie ma znaczenia, czy ciąża jest wynikiem czynu zabronionego, czy występuje ryzyko nieodwracalnego upośledzenia płodu. Każda osoba przyjeżdżająca pozostaje w pełni anonimowa. Wyróżniamy dwie metody aborcji, farmakologiczna i aborcja chirurgiczna. Nie przeprowadzamy zabiegu farmakologicznego.

5/5 - (33 votes)